Zalety rowerów Kross

rower Kross

Kupując rower, bardzo mocno patrzy się na markę, maszyny, którą zamierza się nabyć. Marka jest nam w stanie wiele powiedzieć o tym, co dany rower sobą reprezentuje, a przynajmniej jest tak dla osób, które w temacie rowerowym siedzą. Najbardziej znanych producentów nie ma za bardzo co przedstawiać, zastanowić się jednak należy czy np. rower Kross to dobra alternatywa dla uznanych marek.

Rowery Kross – jaka jest ich pozycja na rynku rowerowym?

rower Kross

Firma Kross jest to firma, która została założona w Polsce i tutaj również obecnie znajduje się jej centrala. Rowery Kross to były na samym początku zwykłe rowery typu ATB lub rowery miejskie i dziecięce z czasem jednak firma się oczywiście rozwijała. Robiąc z długiej historii krótką, warto wspomnieć o tym, że obecnie rowery Kross to między innymi bardzo dobre modele rowerów szosowych, gravelowych czy górskich z pełnym zawieszeniem. Pozycja firmy jest to raczej średnia półka, ale warto nadmienić, że mówiąc o tej pozycji, porównujemy rowery Krossa do firm topowych, na których jeżdżą najlepsze teamy kolarskie.

Jakie zalety mają rowery firmy Kross?

Należy powiedzieć o tym, że na rowerach Kross również jeżdżą zawodowe grupy, ale nie są to po prostu grupy z pro Touru. Rower Kross (dostępny na https://www.greenbike.pl/kross-m-25.html) był to również startowy rower mistrzyń Polski w Cross Country. Kross, innymi słowy, potrafi robić dobre rowery. Do największych zalet rowerów, którymi interesuje się przeciętny kolarz amator, należą:

  • konkurencyjna cena,
  • wysoka jakość,
  • stosowanie pełnej grupy sprzętowej shimano.


Ten ostatni punkt jest bardzo ważny do podkreślenia. Nawet w rowerach lepszych teoretycznie marek, nie jest standardem, że jeśli stosowane są np. przerzutki Deore, to hamulce, korba, czy manetki, również są z tej grupy. Może to czasem sprawić problem. W przypadku rowerów Krossa nie mamy takich problemów.