Niezbędne raki na buty

Planując na przykład wakacyjny urlop w Polsce – najczęściej bierzemy pod uwagę góry i morze. Na wycieczki górskie decydują się głównie osoby aktywne fizyczne, których upór w dążeniu do celu doprowadza do przepięknych widoków. Na wyjazd nad morze decydują się z kolei osoby, które chcą po prostu odpocząć podczas leżenia i opalania się na plaży. 

Wycieczki w góry to idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym. Szczególnie dla osób, które na co dzień spędzają dużo czasu przy komputerze, szlaki górskie będą idealną odskocznią, dzięki której zarówno nacieszymy nasze oczy jak i zrzucimy kilka kilogramów. Część wyznaczonych szlaków zdecydowanie nie jest przeznaczona dla osób, które nie mają doświadczenia. Planując całą wycieczkę i poszczególne trasy – powinniśmy dopasować je do poziomu naszego zaawansowania.

Na szlak powinieneś zabrać ze sobą plecak, w który spakujesz prowiant. Nawet na krótsze trasy warto zabrać przekąski takie jak batony, banany czy kabanosy. Najważniejsza oczywiście będzie w tym przypadku woda, której nie może nam zabraknąć w trakcie takiego wysiłku. W górach pogoda może zmienić się diametralnie, w związku z czym warto do plecaka spakować również ciepłą bluzę lub kurtkę i płaszcz przeciwdeszczowy. 

Szczególnie w przypadku jesiennych i zimowych wypraw, musimy być przygotowani również na opady śniegu, szczególnie na szczytach gór. 

Raki na buty

Śnieg potrafi zaskoczyć szczególnie osoby, które dopiero zaczynają przygodę z górskimi wędrówkami. Dzieje się tak głównie przez brak odpowiedniego opiekuna. Niestety przy śliskich kamieniach pokrytych śniegiem – sandały czy buty z obcasem absolutnie nie wchodzą w grę. Buty górskie to najczęściej buty trekkingowe za kostkę. W pieszych wędrówkach podczas słabych warunkach atmosferycznych, bardzo pomocne okazują się również raki na buty dostępne na www.PolarSport.pl. Możemy je dopasować do rozmiaru naszych butów, a samo zakładanie jest banalnie proste. Dzięki nim przyczepność do podłoża będzie zdecydowanie lepsza. Ma to znaczenie nie tylko w kontekście stromych wspinaczek ale również wtedy, gdy schodzimy z góry. 

W przypadku braku odpowiedniego obuwia lub raków – bardzo często dochodzi niestety do wypadków, poślizgnięć na szlakach wędrówkowych. Najczęściej wynika to z niewiedzy turystów lub błędnego przygotowania. Pamiętajmy, że nie należy się w tym przypadku w stu procentach sugerować prognozą pogody. Jeżeli na początku trasy świeci słońce i jest ciepło, na szczycie góry możemy odnaleźć śnieg a temperatura może być niższa nawet o kilkanaście stopni!