Jaki rower crossowy powinniśmy wybrać?

W obecnych czasach coraz więcej pasjonatów rowerów, decyduje się na rower crossowy, który jest uniwersalnym jednośladem – może pełnić funkcję szybkiego roweru miejskiego, jak i wycieczkowego sprzętu do rekreacyjnych treningów. Warto przyjrzeć się lepiej crossom, a także podjąć się analizy, jaki typ roweru będzie tym najlepszym wyborem.

Rowery crossowe

Jednym z najbardziej wszechstronnych typów rowerów na rynku są rowery crossowe. Warto podkreślić, że ich konstrukcja stanowi w uproszczeniu symbiozę roweru trekkingowego z cechami sportowego roweru górskiego. Trzeba też wspomnieć o tym, że całość została nam podana w bardzo sportowej formie. Rowery crossowe (więcej) nadają się na rekreacyjny wypad za miasto, do lasu, na polne drogi oraz na szosę. Jest to rower idealny zarówno do nieco bardziej wymagających tras, jak i do standardowych, miejskich wędrówek. Oczywiście do trudnych, górskich szlaków o wiele lepiej sprawdzą się rowery górskie.

Cechy roweru crossowego

Rower crossowy oparty jest o ramę o nieco klasycznym kształcie. Warto podkreślić, że męskie rowery mają poziome górne rury, a czasem opadające pod znacznym kątem – czyli z tak zwanym slopingiem. Należy pamiętać, że damskie crossy wyposażone są w obniżone ramy mający ułatwić wchodzenie, a także schodzenie. Przeważnie spotkać można na rynku rowery zrobione z lekkiego oraz sztywnego aluminium. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że koła w rowerach crossowych mają średnicę 28 cali. Tego typu rower to zakup na lata, dlatego nie warto oszczędzać na cenie.