Jak wybrać najlepsze siodełko rowerowe trekkingowe

siodełko rowerowe trekkingowe

Kiedy jesteś w długiej trasie, ostatnią rzeczą, której pragniesz, jest zmaganie się z dyskomfortem. Odpowiednie siodełko rowerowe może sprawić, że jazda stanie się przyjemnością. Ważne jest, aby dopasować je do roweru i stylu jazdy, ale przy dokonywaniu wyboru należy również wziąć pod uwagę czynniki takie jak anatomia. Różni kolarze mają różnie ukształtowane kości miednicy, inaczej siedzą na udach. Na szczęście wybór najlepszego siodełka rowerowego jest łatwiejszy niż się wydaje. Oto kilka kluczowych punktów, o których należy pamiętać podczas zakupów nowego:

Które siodło wybrać?

Istnieje wiele rodzajów siodeł do wyboru, ale wszystkie są przeznaczone do użytku z rowerem. Po pierwsze, musisz zdecydować, na jakim typie roweru będziesz jeździł. Będzie to miało wpływ na wybrane przez Ciebie siodło, ponieważ niektóre siodła najlepiej nadają się do określonych typów rowerów. Na przykład siodełka rowerowe trekkingowe są przeznaczone dla rowerzystów jeżdżących na długich dystansach po utwardzonych powierzchniach. Natomiast siodełka Crossowe będą już nieco inne.

siodełka rowerowe trekkingowe

Na co zwrócić uwagę wybierając trekkingowe siodełko rowerowe?

Komfort jest najważniejszym czynnikiem przy wyborze siodełka. Musisz znaleźć siedzenie, które idealnie pasuje do Twojego ciała. Oznacza to, że powinieneś wypróbować kilka różnych siodeł, aż znajdziesz takie, które jest zarówno wygodne, jak i odpowiednie dla Twojego ciała. Oprócz tego rozważyć powinieneś markę siodełka i postawić, na tę sprawdzoną. 

Gdzie kupić?

Zasadniczo wydasz mniej pieniędzy i uzyskasz lepszą ofertę, kupując siodełko rowerowe w internetowym sklepie rowerowym np. tutaj. Dodatkowo w sklepach online wybór siodełek jest zdecydowanie większy.