Jakie skarpety trekkingowe wybrać

skarpety trekkingowe

W dzisiejszych czasach mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale podczas wspinaczki w górach przydać mogą się nie tylko wygodne buty, ale również solidne skarpety trekkingowe, które wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę.

skarpety trekkingoweSkarpetki do zadań specjalnych

Skarpetki różnią się między sobą nie tylko grubością, ale również stopniem amortyzacji i materiałami z których są wykonane. Poznając zalety i wady poszczególnych modeli, będzie można wybrać najlepsze na rynku skarpety trekkingowe, które nie zawiodą w najmniej spodziewanym momencie. Nowoczesne skarpetki muszą nie tylko zabezpieczać stopy przed otarciami, ale również muszą działać jak zwykła bielizna termoaktywna. Skarpety powinny bardzo skutecznie odprowadzać wilgoć na zewnątrz buta i regulować temperaturę w jego wnętrzu.

Bawełniane i wełniane skarpety

Bawełna jak powszechnie wiadomo szybko chłonie wilgoć, dzięki czemu pot wytwarzany przez skórę pozostanie wewnątrz buta. Po całodniowym marszu mogą pojawić się bardzo nieprzyjemne zapachy, dlatego też bawełniane skarpety nie są najlepszym wyborem. Lepszym rozwiązaniem są wełniane skarpety z merino. Skarpety tego typu doskonale regulują termikę i bardzo sprawnie odprowadzają wilgoć. Nie można zapominać także i o tym, że wełna jest bardzo przyjemna dla skóry. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że wełna może pochwalić się doskonałymi właściwościami bakteriostatycznymi, dzięki czemu skarpety trekkingowe na dłużej zachowają świeżość.

Dodaj komentarz