Czołówka

Fajnym produktem dostępnym na rynku jest latarka mocowana na czole lub kasku za pomocą pasków. To bardzo praktyczne urządzenie, z którego korzystają alpiniści, służby ratownicze, czy wędkarze.

Czołówka

Produkt ten oświetla wszystko to, co pokrywa się z kierunkiem zwrócenia głowy, czyli tam gdzie kieruje się głowę tam leci snop światła. Dlatego reflektor w czołówce nie razi oczu, a oświetlony teren jest bardzo dobrze widoczny.

Są też czołówki, które dysponują jeszcze jednym światłem z tyłu. Jest to niewielkiej mocy czerwona dioda umieszczona w zasobniku baterii. Dioda poprzez kolejne wciśnięcia wyłącznika świeci lub miga. To bardzo praktyczny dodatek, będący sygnalizacją określającą pozycję użytkownika. Idąc nocą osoba widzi taką sygnalizację i wie jak się poruszać.

Czołówka i zasilanie

Najpopularniejsze są wersje zasilane bateriami, ale małymi krokami wypierają je czołówki z ładowaniem akumulatorowym. Najnowsze to takie, które możemy podłączyć np. do smartfona i stamtąd pobierać zasilanie. W porównaniu z wcześniejszymi modelami, które były raczej toporne współczesne czołówki są lekkie i bardzo wydajne.

Posiadają regulację kąta emisji w płaszczyźnie pionowej, a także przydatną w każdych warunkach regulację natężenia światła. Najnowsze czołówki są odporne na wilgoć.

Np. alpiniści nie wyobrażają sobie nawet błahej wspinaczki bez tego produktu. To na pewno pomocny i praktyczny dodatek do całego ekwipunku.

Dodaj komentarz