Jak przygotować się do górskiej wędrówki?

Okres wakacyjny jest czasem wielu wyjazdów. Góry są bardzo często wybieranym miejscem podróży. Zmęczeni codziennością, hałasem i ludźmi wokół, szukamy odpoczynku i ciszy na górskich zboczach. Aktywny odpoczynek jest czymś więcej niż ciekawym sposobem spędzenia czasu.

Ruch na świeżym powietrzu pozwala na wytworzenie w organizmie hormonów szczęścia oraz dotlenienie mózgu, co również przekłada się na lepsze funkcjonowanie organizmu. Jeśli dołożymy do tego okoliczności dzikiej przyrody oraz zapierające dech w piersiach krajobrazy, otrzymamy niezapomniany wyjazd, który pozwoli nam odciąć się od rzeczywistości i oczyścić umysł. Do każdej wycieczki należy się jednak przygotować. Co zabrać ze sobą w góry?

Dobre buty to podstawa. Czego jeszcze potrzebujemy?

Buty na grubej podeszwie, z dobrą przyczepnością, najlepiej takie, które zakrywają kostkę to obuwie obowiązkowe na górskim szlaku. Śliskie kamienie, strome podejścia i nierówne powierzchnie sprawiają, że nogi są bardzo narażone na kontuzje. Zmienna pogoda i oddalenie od potencjalnego miejsca schronienia wymagają spakowania do plecaka turystycznego kurtki przeciwdeszczowej oraz, być może, dodatkowych ubrań na zmianę. Warto też pamiętać o zabraniu wody i jedzenia, aby nie opaść z sił podczas długiej wędrówki. 

Spakuj rzeczy w plecak trekkingowy

Jeśli zastanawiamy się, gdzie zmieścić wszystko, czego potrzebujemy, powinniśmy rozważyć plecak turystyczny. Jego podstawową zaletą jest pojemność, połączona z komfortem użytkowania. Plecaki takie są specjalnie stworzone z myślą o pieszych wędrówkach i dobrze sprawdzają się na szlaku. Przy pakowaniu się należy pamiętać, że wychodzimy na wiele godzin i w plecaku powinny znaleźć się wszelkie niezbędne rzeczy. Oprócz podstawowego wyposażenia powinniśmy wziąć ze sobą również bandaże i środek odkażający na wypadek nagłych wypadków.