W co się zaopatrzyć na sezon rowerowy?

rowery sklep

Zbliża się wiosna, a to powoduje, że za chwilkę rozpocznie się kolejny sezon rowerowy. Dlatego musimy przejrzeć, w jakim stanie jest nasz rower oraz jakie rzeczy są przy nim. Trzeba się zastanowić jakie rzeczy dokupić, aby móc bezpieczniej jeździć oraz wygodniej. Ważny jest odpowiedni dobór akcesorii rowerowych w sklepie rowerowym.

Jak przygotować rower do sezonu?

Przygotowanie roweru jest kluczowe, ponieważ musimy zawsze dbać o nasze bezpieczeństwo. Sprawdzenie, czy działają hamulce to podstawa. Ważne jest też przygotowanie i posmarowanie łańcucha, aby był w pełni sprawny. Nie możemy pominąć czynności  sprawdzenia stanu opon oraz ilość powietrza w nich. Sprawdzenie wszystkich najważniejszych przewodów w rowerze też jest bardzo ważne, ponieważ wszystkie układy powinny być sprawne przed ruszeniem na pierwszą przejażdżkę. Na te wszystkie czynności możemy podjechać do sklepu rowerowego lub kupić brakujące części. Jeżeli się wybieramy w tereny grząskie przydać się mogą nam błotniki do ochrony ważnych podzespołów.

rower w lesie na ścieżce ze sklepu rowerowego

Nie zapominajmy o elementach bezpieczeństwa.

Każdy przed ruszeniem na pierwszą jazdę powinien sprawdzić jakie odblaski posiada i czy są one sprawne. Trzeba to wszystko sprawdzić. W razie braku elementu odblaskowego należy udać się do sklepu rowerowego i zakupić coś świecącego, które może nas uchronić przed przykrym wypadkiem. Poza terenem zabudowanym w ciemności przyda się również kamizelka odblaskowa. Poprawi ona naszą widoczność i będziemy mogli jeździć zgodnie z przepisami.