Wybieramy buty w góry

Wyjazd w góry już zaplanowany, lista rzeczy do zabrania zapisana, a Ty jeszcze nie masz obuwia, które sprawi, że Twój urlop będzie bezpieczny? Postaw na sprawdzone rozwiązania – buty górskie o prawdziwie profesjonalnym charakterze. Dzięki nim możesz uniknąć kontuzji i przykrych niespodzianek w postaci otarć czy przemoczenia stóp. Jak dobrze wybrać buty na szlak górski? Czym się kierować i jakie są możliwości w zakresie designu takiego obuwia?

Buty na szlak: jak je dobrze wybrać?

Wybieranie butów górskich obecnie może stanowić duże wyzwanie dla osób niedoświadczonych w tym temacie. Na rynku jest teraz duża moda na obuwie, które często do złudzenia wizualnie przypomina buty idealne w góry. Jest to tylko pozór, ponieważ w butach górskich nie sam design jest najważniejszy, ale ich praktyczne cechy. Dobre buty górskie muszą koniecznie zasłaniać kostki, ponieważ to to miejsce w nogach najczęściej bywa skręcane w trakcie wędrówek. Dodatków potrzebna jest również doskonała amortyzacja i dobra przyczepność podeszwy – zwłaszcza, gdy nie zamierzasz spędzać urlopu w hotelu przed telewizorem, a naprawdę chcesz pochodzić po górach. Obowiązkowym elementem butów górskich jest też membrana. Obuwie na szlak musi być wodoodporne – tak, aby deszcz nie powodował, że będziesz narażony na przeziębienie na wskutek przemoczenia stóp.

Stylowe buty w góry: możliwości jest naprawdę wiele

Współcześnie buty górskie nie występują jedynie w czerni, która nie wszystkim się podoba. Na rynku jest dostępnych wiele modeli obuwia idealnego na szlaki w innych kolorach. Najwięcej możliwości mają tutaj panie, ponieważ damskie obuwie w góry może być przykładowo niebieskie, różowe, czerwone czy beżowe. Dla panów poleca się brąz, ale na rynku coraz częściej dostępne są też inne, kolorowe opcje. Warto tutaj też zauważyć, że bardzo często czarne buty w góry mają kolorowe sznurówki, którymi również można podkreślić indywidualny styl. Podczas wyboru nie warto zwracać uwagi jedynie na sam design, ponieważ buty muszą być wygodne i praktyczne. Patrzenie jedynie na wygląd obuwia w tym przypadku nie będzie dobrym rozwiązaniem.