Przyczepka rowerowa – jak wybrać?

Wiosna to początek sezonu na rowerowe przejażdżki. Można uatrakcyjnić weekendowe wypady najmłodszym, umieszczając ich w przyczepce.

Wybór przyczepki

Jaką przyczepkę rowerową najlepiej wybrać dla małego dziecka? Który model jest najlepszy? To pytanie często stawiają sobie rodzice stojący przed zakupem przyczepki rowerowej. Każda marka ma swoje unikalne właściwości, często charakteryzują się nimi nawet poszczególne modele. Często w modelu za 1500 zł nie brakuje czegoś, czego w modelu za 4000 zł próżno jest szukać. Jak wybrać przyczepkę rowerową, która spełni oczekiwane potrzeby w tym gąszczu i później nie żałować swojego wyboru? Właściwa decyzja uzależniona jest naprawdę od wielu czynników, od preferencji i indywidualnych potrzeb, oraz co ważne – od zasobności portfela. Nie bez znaczenia jest też wiek i wytrzymałość dzieci oraz charakteru planowanych wyjazdów. 

Aktywne spędzanie czasu

Aktywne spędzanie czasu ze swoimi dziećmi to jeden z najlepszych możliwych pomysłów na spędzenie wolnego czasu z rodziną. Takie podejście może pomóc w zaszczepieniu u pociech pasji do aktywności, która powinna przełożyć się na ich przyszły stan zdrowia, jak również na wzmacnianą przez całe życie kondycję fizyczną i psychiczną. Dzięki przyczepkom rowerowym już od najmłodszych lat można wyrabiać dobre nawyki, nawet gdy dziecko nie umie jeszcze chodzić, a nawet usiąść. Jeśli jest się maniakiem jazdy na rowerze, to dobrze wie się, jak fajne jest to zajęcie i ma się aspiracje, aby dzieci szły podobną drogą. Jest jednak też i druga strona medalu, czyli wykorzystanie roweru w charakterze środka komunikacji, a także zachodząca niekiedy konieczność przewiezienia ze sobą rodziny.

Niezależnie od tego, czy jest się pasjonatem kolarstwa i ma się w planach podzielenie się swoim hobby z rodziną, czy też jest się na etapie poszukiwań pomysłu na rekreacyjną weekendową jazdę na rowerze, albo też chce się po prostu jeździć do pracy z dziećmi, zawsze pojawia się pytanie – czy rowerowa przyczepka będzie lepsza od fotelika? To pytanie staje przed każdym rodzicem, który chce wybrać dobry sprzęt do przewożenia swoich dzieci. Oczywiście  najważniejsze jest bezpieczeństwo i zdrowie dziecka w trakcie jazdy na rowerze, czego świadomość ma każdy rodzic i właśnie przez ten pryzmat należy oceniać zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie, oraz same przyczepki. Praktyczność będzie ważna, ale w drugiej kolejności. Najbardziej oczywistą różnicą jest różnica w cenie między tymi dwoma rozwiązaniami. Fotelik dobrej klasy da się kupić za 300-400 zł, a ceny przyczepek to od 1000 zł w górę. Nieraz jednak warto na nią postawić.