Do czego przydaje się rower trekkingowy?

rower trekkingowy

Zaawansowany rowerzysta nie żałuje pieniędzy na dobry sprzęt sportowy. Nierzadko wybierane są te modele rowerów, które potrafią wytrzymać każdą niedogodność na trasie. Do takich modeli należą między innymi rowery trekkingowe, solidne, odporne na czynniki zewnętrzne i atmosferyczne, nadają się na niejedną, najbardziej wymagającą trasę we wszystkich regionach, nawet górskich.

Jak wybrać dobry rower trekkingowy?

Turysta, który nie wyobraża sobie podróżowania innym pojazdem jak rower, będzie szukał w sklepie rowerowym korzystnych dla siebie modeli jednośladów. Jest to sprzęt trwały, występujący z kołami o średnicy 26 lub 28, od innych różni się trwałością, jest ona zauważalna już po pierwszej trudnej trasie. Po takiej podróży wszystkie elementy roweru zostają na swoim miejscu.  Rower trekkingowy może mieć ramę z różnych trwałych materiałów, do najbardziej spotykanych należą ramy:

  • aluminiowe, 
  • karbonowe,
  • stalowe.

Wygodne siodełko pozwoli na pokonywanie wielu kilometrów, bez uczucia zmęczenia czy bólu w okolicy pośladków.

Akcesoria do rowerów trekkingowych

Gdy dobry sprzęt sportowy jest wybrany, warto zainwestować w dodatkowe elementy rowerowe, pozwolą na zwiększenie komfortu jazdy i bezpieczeństwa. Najlepszym sposobem na to, żeby uczynić podróż wygodną, będzie kupno sakw rowerowych. Na rowerze trekkingowym, takim jak ze sklepu GreenBike, jest wystarczająco dużo miejsca, żeby umieścić takie przydatne akcesoria. Konieczne muszą być to sakwy wykonane z materiałów wodoodpornych, przechowywanie w nich rzeczy osobistych nie będzie trudne. Kolejnym pożytecznym posunięciem będzie dokupienie specjalnej poduszki na siodełko, zabezpieczy ona przed otarciami, pozwoli przebyć więcej kilometrów na rowerze bez odpoczynku. Poduszki dostosowane są do siodełek, zarówno w rowerach męskich, jak i kobiecych.