Jak wybrać koszulkę kolarską: Niezbędny przewodnik

koszulka fox

Kiedy jesteś na drodze, musisz być zarówno widoczny, jak i chroniony. Oznacza to noszenie koszulki, która zapewnia ochronę przed żywiołami, a jednocześnie daje przechodniom pojęcie o rodzaju aktywności, której są świadkami. Dobra koszulka kolarska powinna być wygodna i lekka, ale jednocześnie zapewniać wystarczającą ochronę na cały dzień jazdy. W końcu Twoja ulubiona przejażdżka nie odbędzie się, jeśli będzie padał deszcz, więc poszukaj koszulki kolarskiej, która posiada również filtr UPF 50+ lub podobny, aby chronić Cię przed słońcem. Wybór idealnej koszulki kolarskiej może być przytłaczający. Dlatego przygotowaliśmy ten krótki przewodnik, który pomoże Ci znaleźć odpowiednią koszulkę rowerową marki Fox. 

Czego szukać w koszulce kolarskiej?

W swojej koszulce będziesz spędzał dużo czasu. Bardzo ważne jest, aby koszulka, którą wybierzesz, miała odpowiednie dopasowanie. Twoja skóra powinna czuć się komfortowo podczas noszenia, a koszulka nie powinna powodować żadnych ograniczeń. Najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedniego dopasowania dla Ciebie jest przymierzenie koszulek w sklepach. Jeśli nie możesz przymierzyć ich osobiście, zrób zdjęcie rozmiaru, dopasowania i stylu, który chcesz, abyś mógł zmierzyć, jak koszulka pasuje do Ciebie w innym otoczeniu. Kiedy już dopasujesz koszulkę, jesteś gotowy do zakupów!

Rodzaje koszulek kolarskich Fox

  • Pojedyncza warstwa – Najbardziej podstawowy typ koszulki. Ta pojedyncza warstwa zapewnia podstawową ochronę przed żywiołami i może być noszona pod kurtką, aby zapewnić dodatkowe ciepło. W zależności od warunków, pojedyncza warstwa może nie być wystarczającą ochroną dla bardzo zimnej pogody.
  • Podwójna warstwa – koszulka dwuwarstwowa Fox zawiera warstwę podstawową i warstwę zewnętrzną. Warstwa podstawowa zapewnia ciepło, a warstwa zewnętrzna chroni przed żywiołami. Koszulki dwuwarstwowe są idealne na chłodniejsze dni i są najczęściej spotykanym typem koszulki w kolarstwie zawodniczym.
  • Hybryda – Koszulka hybrydowa jest połączeniem dwóch innych typów koszulek. Na przykład, może to być warstwa podstawowa z warstwą zewnętrzną. Hybrydy mają na celu połączenie najlepszych cech innych typów koszulki w jednej koszulce.

Koszulkę Fox kupisz online m.in. na https://www.goride.pl/koszulki-rowerowe/0,fox