Ciepłe napoje podczas jazdy rowerem

Ciepłe napoje podczas jazdy rowerem

Jazda rowerem wymusza na użytkowniku taki dobór sprzętu, aby był on mobilny i pozwalał na wygodne przemieszczanie się. Ważne jest zadbanie o odpowiednią temperaturę ciała. Szczególe w chłodniejsze okresy roku dobrze jest mieć przy sobie gorące napoje.

Pojemniki termiczne do płynów

Do wyboru rowerzysta ma wiele modeli termosów o różnej pojemności: https://www.polarsport.pl/sprzet-turystyczny/camping/termosy-naczynia-i-kubki.html. W ten sposób można dobrać taki sprzęt, który będzie odpowiedni dla każdego gatunku jazdy rowerowej. Oferowane są termosy z możliwością łączenia z kubkami lub takie, które są termosem i pojemnikiem do picia jednocześnie. Dla rowerzystów najważniejszą sprawą jest szczelność, ponieważ pojemniki takie mogą być przewożone w różnych pozycjach. Dobrze, jeżeli jest możliwość montażu ich na kierownicy lub ramie rowerowej.

Sposoby na transport naczyń

Termos można przewozić w plecaku lub torbie rowerowej. Często mają one specjalne przegródki na takie naczynia. Pozwala to na lepszą organizację ekwipunku i poprawia komfort jazdy. Jeżeli mamy dużo bagażu termos można przymocować na zewnątrz plecaka za pomocą troków. Mniejsze pasują do pojemników na bidon i mogą być obsługiwane za pomocą jednej ręki nawet podczas jazdy. Warto zabierać w podróż ciepłe napoje, ponieważ pozwolą lepiej znieść czynniki atmosferyczne. W ten sposób jazda nawet w chłodniejsze pory roku może być przyjemna i wygodna. W tym wypadku należy jednak dobrać odpowiedni ekwipunek i wyposażenie.

Dodaj komentarz