Niezapomniane wakacje w górach

Wakacje w górach zawsze są wakacjami niezapomnianymi, szczególnie jeżeli wyjeżdża się wraz z przyjaciółmi lub znajomymi. Warto w tym roku wybrać się na szlaki w Tatry lub Bieszczady, albo pozwiedzać Beskidy lub Sudety. Wcześniej wystarczy odwiedzić posiadający szeroki asortyment sklep górski, aby kupić niezbędne rzeczy. Dobrej jakości ekwipunek w góry to inwestycja na lata.

Sklep górski i ekwipunek na lata

wyprawa w góryMiłośnicy wędrówek po górach z roku na rok kompletują i uzupełniają swój ekwipunek. Nie zawsze wszystko uda się zgromadzić w jednym sezonie. Małymi krokami można jednak kompletować swoją górską wyprawkę, rozpoczynając na przykład od doskonałej jakości obuwia i odzieży górskiej. Buty w góry to zawsze ważny zakup – te do chodzenia wiosną i latem muszą być odrobinę inne od butów na jesień i zimę. Lżejsze letnie obuwie, lekkie i wygodne oraz przewiewne stroje do chodzenia po górach, a także wygodny plecak – to właśnie podstawa wyposażenia.

Akcesoria na wyprawę w góry

Jeżeli na szlak pragnie się wyruszyć na odrobinę dłużej, warto zabrać ze sobą też podstawowe akcesoria, które pozwalają na przykład przygotować herbatę lub zagrzać jedzenie. Przyda się zatem malutki palnik i rondelek, menażka na wodę i kubek. Poza tym ważne jest również wielofunkcyjny scyzoryk. Z takimi akcesoriami na szlaku można przygotować sobie obiad czy kolację, tak by odbudować swoje siły przed powrotem do schroniska na noc.