Co należy kupić przed wyprawą na trekking

Trekking w polskich górach lub gdzieś w Azji albo Ameryce Południowej to coraz popularniejszy sposób spędzania wolnego czasu dla aktywnych Polaków. Marsz wraz z kijami trekkingowymi pozwala zmęczyć się, ale jednocześnie nie jest na tyle forsowny, żeby nie mieć jeszcze przy tym siły na podziwianie pięknych górskich krajobrazów.

Kije trekkingowe – ekwipunek na trekking

Jaki ekwipunek należy zakupić jeżeli wybieramy się na trekking? Jeżeli chodzi o sam sprzęt sportowy to tak naprawdę potrzebne są tylko kije trekkingowe. To zatem sport, który nie generuje tak dużych kosztów jeżeli chodzi o zakup różnych akcesoriów. Kije trekkingowe (https://www.polarsport.pl/akcesoria/kije.html) tanio można kupić w internecie, można też wybrać się do stacjonarnego sklepu. Kolejne ważne elementy ekwipunku to odpowiednie obuwie oraz odzież.

Odzież oraz obuwie na trekking

Trekking odbywa się w niższych partiach gór, a zatem zwykle panują tam stosunkowo przyjazne warunki jeżeli chodzi o temperaturę. Jeżeli zatem na trekking wybieramy się wiosną lub latem, naprawdę nie jest potrzebna jakaś szczególnie profesjonalna odzież. Warto natomiast zwrócić uwagę na same buty trekkingowe. Tego typu buty są zwykle niższe niż klasyczne buty do chodzenia po górach, są też lżejsze oraz bardziej przewiewne. Warto zwrócić baczną uwagę właśnie na wybór odpowiedniego obuwia, bo to właśnie od butów zależy tak bardzo komfort podczas trekkingu. Na początek dobrze jest w ruszyć gdzieś w polskie góry, a później myśleć o podbijaniu świata.